Éghajlatvédelmi megoldások

Az átmenet aktív résztvevőjeként elkötelezettek vagyunk a 2050-re kitűzött nettó zéró kibocsátási cél támogatása mellett.

responsible-investment-initiatives-iceberg

Az éghajlatváltozás feltehetően korunk legnagyobb kihívása

Az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való áttérés felgyorsítása

Sürgősen fel kell gyorsítani gazdaságunk alacsony szén-dioxid-kibocsátású modellre való átállását annak érdekében, hogy 2050-re vagy akár hamarabb elérjük a nettó zéró kibocsátás globális célkitűzését. 

 A felelős befektetés úttörőjeként feladatunk, hogy az átmenetben részt venni kívánó befektetőket támogassuk. 

Why choose Amundi as your partner in Fixed Income investing

Az Amundi a Net Zero Asset Managers kezdeményezés aktív tagja 

 

A kihívás megoldására tett erőfeszítéseink része, hogy 2021 júliusában csatlakoztunk a Net Zero Asset Managers kezdeményezéshez.

 

Ez a kezdeményezés olyan vagyonkezelőket foglal magában, akik elkötelezettek amellett, hogy a kezelendő portfóliók tulajdonosaival partnerségben dolgozzanak a szén-dioxid-mentesítés érdekében: 

 

  • Átalakítják termék palettájukat és együttműködnek a portfóliók befektetőivel annak érdekében, hogy eszközeiket fokozatosan a Nettó Zéró célkitűzéssel összhangban lévő befektetési megoldásokba csoportosítsák át. 
  • Kialakítanak és végrehajtanak egy szerepvállalási stratégiát, amely 2030-ra vonatkozó időközi célokat is tartalmaz, összhangban a nettó zéró kibocsátás célkitűzésével. 

Mit jelent a Nettó Zéró?

A Nettó Zéró arra a globális állapotra utal, amelyben az üvegházhatású gázok kibocsátott, illetve a légkörből eltávolított mennyisége megegyezik. A „szén-dioxid-semlegesség” szinonímája. 

A Nettó Zéró elérése két pilléren nyugszik: 

A szén-dioxid-kibocsátás minimálisra csökkentése az energiahatékonyság, az alacsony szén-dioxid-kibocsátású megoldások és az energiatakarékosság elősegítésével. 

A szén-dioxid-elnyelők fejlesztése azzal a céllal, hogy még több szén-dioxidot távolítsanak el a légkörből. Ezek lehetnek természetes (erdők, talaj, óceánok) vagy technológiai, más néven szén-dioxid-leválasztási és -tárolási (CSS) megoldások. 

Tudjon meg többet a Nettó Zéróról! 

Miért fontos elérni a globális Nettó Zéró célt?

Az éghajlatváltozásról szóló Párizsi Megállapodás

2015-ben a Párizsi Megállapodás keretében kötelezettségvállalás született az üvegházhatású gázok kibocsátásának drasztikus csökkentésére azzal a céllal, hogy a kibocsátott mennyiség 2050-re a nulla szint közelébe kerüljön. Ez a megállapodás nagyban hozzájárult, hogy az állami és magánszereplők fokozzák az éghajlatváltozással kapcsolatos szerepvállalásukat. 

Globális konszenzus alakult ki, mely szerint a Nettó Zéró célkitűzés 2050-ig történő elérésével elkerülhetők az éghajlatváltozás legrosszabb következményei. 

Tudjon meg többet a Nettó Zéróról: 

Milyen szerepet játszhatnak a befektetők?

A befektetők kulcsszerepet játszhatnak az éghajlatváltozás elleni küzdelemben azáltal, hogy: 

Az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás és az éghajlatváltozás mérséklésére irányuló megoldások finanszírozása portfólióik szén-dioxid-mentesítésével és a Nettó Zérót célzó stratégiák által.

Olvassa el a Research Center cikkét:

Szerepvállalás és szavazás annak érdekében, hogy a vállalatokat szén-dioxid-mentesítési célok kitűzésére és arra ösztönözzük, térjenek át fenntarthatóbb üzleti modellekre. 

Az iparági szintű párbeszéd ösztönzése az összehangolt válaszlépések megvalósítása érdekében. 

A globális felmelegedés hatása és a Nettó Zéró átmenet 

 

A globális felmelegedés és a nettó zéróra történő átállás messzire nyúló következményekkel jár a befektetők számára, mivel szükségük lesz: 

 

  • Annak mérlegelése, hogy az átmenet milyen hatást gyakorol a stratégiai eszközallokációban figyelembe vett gazdasági és pénzügyi változókra. 
  • A hagyományos eszközallokációs megközelítésük újra értékelésére, hogy felmérjék az éghajlatváltozás okozta alapvető változásokat a világgazdaságban és azok hatását az eszközosztályok várható hozamaira.  
  • Kompromisszumok kötésére, amikor az éghajlati szempontokat elkezdik érvényesíteni portfólióikban (nevezetesen a portfóliódiverzifikáció szintje és az éghajlati célok beépítésének szintje tekintetében). 

Global warming and the Net Zero transition have far-reaching implications for investors

Éghajlati célok megvalósítása a stratégiai eszközallokáción keresztül 

 

Az éghajlati célok megvalósítása érdekében az eszközallokációs döntések különböző, egymást nem kizáró módon valósíthatók meg: 

 

  • Passzív, az éghajlatváltozáshoz igazodó referencia indexek, például a Paris-Aligned Benchmarks (PAB) használata.  
  • Befektetés aktív, eszközökön átívelő Nettó Zéró megoldásokba, amelyek célja a portfóliók szén-dioxid-kibocsátásának csökkentése. 
  • Vagy olyan aktív, eszközökön átívelő klímastratégia alkalmazása, amely konkrét célokat tartalmaz a zöld befektetésekre vonatkozóan. 

For climate targets to be realized, asset allocation decisions can be implemented through different ways which are non-mutually exclusive

Hogyan tudjuk Önt támogatni a Nettó Zéró felé vezető úton?

Célunk, hogy olyan befektetési megoldások széles skáláját kínáljuk, amelyek támogatják Önt a Nettó Zéró felé vezető úton

A befektetőknek többféle lehetőség áll rendelkezésére, amikor zöld kritériumokat kívánnak beépíteni befektetéseikbe. Számukra alakítottuk ki eszközosztályokon és régiókon átívelő, zöld befektetési megoldás választékunkat.

Ezeken a kész stratégiákon túlmenően személyre szabott zöld megoldásokat is kínálunk.

Ezen megoldások között szerepel az Igazságos átmenet az éghajlatért (Just Transition for Climate) stratégia, melynek célkitűzése az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra való átmenetből eredő társadalmi hatások kezelése.

Ismerje meg „Green Solutions” kiadványunkat! 

Számunkra kiemelten fontos a környezeti finanszírozás

  • Portfolio Decarbonization Coalition - társalapító tag 
  • The Green Bond Principles végrehajtó bizottságának tagja 
  • Résztvevő a Finance for Tomorrow's Green Finance and Just Transition munkacsoportban 
  • A biológiai sokféleség finanszírozására vonatkozó kötelezettségvállalás (Finance for Biodiversity Pledge) aláírója 
  • További stratégiai partnerségek zöld témákban... Climate Action 100+ ; TCFD ; CDP ; Climate Bonds ; IIGCC 
  • Stratégiai partnerség az IFC-vel, a Világbank-csoport tagjával. Az AP EGO, a feltörekvő piacokra összpontosító, célzott zöld kötvényalap elindítása. 
  • Az Ázsiai Infrastrukturális Beruházási Bank és az Amundi bejelentett egy 500 millió USD értékű, ázsiai éghajlat-változás kötvényeknek dedikált portfóliót. 
  • Partnerség az Európai Beruházási Bankkal, a Zöld Hitel Kontinuum projekttel kapcsolatban, melynek célja a már létező zöld kötvények támogatása mellett a zöld hitelpiac fejlődésének elősegítése. 
  • Partnerség a Caisse des Dépôts-szal az első olyan európai indexálási megoldás bevezetése érdekében, amely teljes mértékben megfelel az EU PAB-címkének. 

Az éghajlathoz kapcsolódó elemzés

Kiemelkedően aktívak voltunk az éghajlathoz kapcsolódó elemzések terén. A környezeti és éghajlati kérdésekkel foglalkozó elemzések mellett 2022-ben az éghajlati kérdések egyre nagyobb mértékben kerültek be a makrogazdasági elemzésekbe és a kvantitatív tanulmányokba. 

 

Töltse le az „Activity report on climate-related research 2022” jelentésünket! 

Szeretne többet megtudni?
Fedezze fel a Nettó Zéróval kapcsolatos legjobb cikkeinket, videóinkat és podcastjainkat!

Fedezze fel felelős befektetési választékunkat és kezdeményezéseinket!