Mit jelent a felelős befektetés?

Tudjon meg többet arról, hogy a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontok milyen lehetőségeket rejthetnek és hogyan válhatnak a változás mozgatórugóivá!

Amundi in Deutschland

Szeretne hozzájárulni befektetéseivel a pozitív környezeti és társadalmi változásokhoz?

Az éghajlatváltozás korunk egyik legnagyobb kihívása, ezért sürgős cselekvésre van szükség.  

Akár az éghajlatbarát innovációkat, akár a sokszínűség előmozdítását a munka világában, akár a CO2 kibocsátás csökkentését tartja Ön fontosnak - hogy csak néhány példát említsünk –, van lehetősége, hogy hozzájáruljon az alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású és társadalmilag igazságosabb jövőhöz.

Mit jelent a felelős befektetés?

Sokan tudják, hogy az „ESG” rövidítés a fenntarthatósággal kapcsolatos, de mit is jelent valójában ez a három betű?

A felelős befektetés olyan befektetési megközelítések a gyűjtőfogalma, amelyek a portfólió összeállítása és kezelése során alkalmazott különböző stratégiákban* - a kizárástól az integráción, a szerepvállaláson és a szavazáson keresztül a hatásbefektetésig - figyelembe veszik a környezeti (E-Environmental), társadalmi (S-Social) és vállalatirányítási (G-Governance) tényezőket.

Capital E with icon of leaf

A „környezeti” arra utal, hogy a vállalatok képesek-e kontrolálni a környezetre gyakorolt közvetlen és közvetett hatásukat. Ez magában foglalhatja a vállalat szénlábnyomát, energiafelhasználását és hulladékgazdálkodását.

Capital S with logo of people

A „társadalmi” rész a humán tőkével és általában az emberi jogok védelmével kapcsolatos kérdésekre összpontosít. Idetartoznak a munkakörülmények, a sokszínűség és a megkülönböztetésmentesség, valamint az egészség és biztonság.

Capital G with icon of classical building A „vállalatirányítási” tényezők a vállalat vezetőségét és annak irányítási gyakorlatát, a részvényesi jogokat, a vezetői javadalmazást, valamint a megvesztegetést és a korrupciót vizsgálják. Azt mérik fel, hogy a vállalatok képesek-e egy olyan hatékony vállalatirányítási keretet biztosítani, amely garantálja a hosszú távú célok elérését.

 

Az Amundi szakemberei azt elemzik, hogy az ESG milyen módon hat a gyakorlatban a vállalatok értékére, illetve hogy a vállalatok milyen hatással lehetnek a környezetre, a társadalmi kérdésekre vagy az emberi jogokra. 

Szeretne hozzájárulni a gazdaság átalakításához?

A jó hír az, hogy mi hiszünk abban, hogy a felelős, előremutató cselekvés és a hosszú távú lehetőségek kéz a kézben járnak.

Ezért törekszünk arra, hogy felelős befektetési stratégiáinkban a pénzügyi szempontok mellett a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontokat is figyelembe vegyük 

Szeretne hozzájárulni a gazdaság átalakításához?

Person standing on a grassy hill
Most is válaszhat!

Kérjük, olvassa el az Amundi Felelős befektetési politikáját és az Amundi SFDR szerinti fenntarthatósági közzétételi nyilatkozatát amely itt érhető el.

*Forrás: GSIA Global Sustainable Investment Alliance, https://www.gsi-alliance.org/

Jelen megjelenés elemei kizárólag tájékoztatás céljára készültek, azok nem minősülnek pénzügyi eszközök vételére/eladására tett ajánlatnak, befektetési tanácsnak, befektetési elemzésnek, befektetési ajánlásnak, vagy egyéb befektetési szolgáltatás nyújtására vonatkozó ajánlatnak, illetve adójogi tanácsadásnak és nem adnak teljes körű tájékoztatást a dokumentumban szereplő kibocsátókkal, pénzügyi eszközökkel, ügyletekkel kapcsolatban.

Ha nincsen másképp feltüntetve, jelen aloldalon szereplő valamennyi információ az Amundi Asset Management S.A.S-től származik és 2024. május 14-én tekintendők pontosnak.. A piaci meglátások a szerzőtől származnak, nem feltétlenül tükrözik az Amundi Csoport véleményét. A tájékoztatás olyan forrásokon alapult, melyet a szerző a felhasználás időpontjában megbízhatónak ítélt, de azok a gazdasági és egyéb körülményektől függően bármikor változhatnak. Nincs rá biztosíték, hogy az egyes országok, piacok vagy ágazatok a várakozásoknak megfelelően fognak alakulni, mint ahogy arra sem, hogy a tájékoztatásban bemutatott piaci előrejelzések megvalósulnak, illetve a most tapasztalt piaci folyamatok változatlanok maradnak.

Az Amundi Csoport SFDR-rel (az Európai Parlament és a Tanács a pénzügyi szolgáltatási ágazatban a fenntarthatósággal kapcsolatos közzétételekről szóló 2019. november 27-i (EU) 2019/2088 Rendelete)  kapcsolatos álláspontjáról a mindenkor hatályos Felelős Befektetési Politikája és az SFDR jogszabályi rendelkezések alapján kialakított közzétételi nyilatkozata nyújt tájékoztatást. A dokumentumok elérhetősége: www.amundi.com. Az Amundi Csoport által kezelt nemzetközi alapok esetében az adott termék Tájékoztatójában, annak „Fenntartható befektetés” című fejezetében találhatók, melyek elérhetősége: www.amundi.com/ www.amundi.lu

Bár az Amundi különös gondot fordított a jelen aloldalon foglaltak kialakítására, annak pontosságáért, helyességéért, teljességéért, vagy tényállításként történő felfogásáért semmilyen jogcímen - kifejezett vagy vélelmezhető - felelősséget nem vállal. Az Amundi felhívja figyelmét, hogy az itt megjelenő tájékoztatást csak saját kockázatára használhatja fel, az arra támaszkodó döntéshozatalból az olvasó által elszenvedett esetleges veszteségért, elmaradt haszonért az Amundi Csoporthoz tartozó vállalatokat, vagy azok bármely tisztségviselőjét semmilyen – közvetlen vagy közvetett – jogi felelősség nem terheli.

Az aloldalon szereplő tájékoztatást az Amundi – előzetes értesítés nélkül – jogosult aktualizálni vagy megváltoztatni.

A befektetések kockázattal – többek között politikai és devizakockázattal – járnak. Kérjük, vegye figyelembe, hogy befektetésének értéke emelkedhet, illetve csökkenhet is, és akár a teljes befektetett tőke elveszhet. A múltbéli siker nem tekinthető és semmiképp sem tekintendő a jövőbeli siker zálogaként. A diverzifikáció nem garantálja a nyereséget, illetve nem véd a veszteségtől.

Jelen felület nyomtatási és elütési hibát tartalmazhat.

Az első használat időpontja: 2024. július 1.

Marketingközlemény/Forgalmazási közlemény